Videoyu Oynat

Ahu Büyükkuşoğlu Serter

Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter; Arya’nın birçok programında yer alıyor. Mentor Checkup programlarında “Değişim Yönetimi” konusunda mentorluk sağlarken aynı zamanda bir Arya Voice olarak birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer alıyor.

Serter’in; Arya’nın da portföyünde olan Hecha, Surgitate, Bardabas, Tukutukum, Uplifers, TutumluAnne, Naturansa, Nebyan Doğal gibi birçok girişimde yatırımı bulunuyor.

kurucu, mentor, yatırımcı.

İnovasyon, yenilik, ulaşım ve mobilite çözümleri, iş stratejisi, sanat ve kadın öncülüğünde; girişimcilik konularında aktif bir lider, yatırımcı, seri girişimcidir.

2012’den bu yana Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı, inovasyon ve transformasyon alanında lider Fark Labs’in, mobilite alanında yatırım yapan kurumsal risk sermayesi FPlus Ventures’ın, daha fazla kadın yatırımcı yetiştirerek, kadın liderliğindeki şirketlere yatırım yapan Arya Kadın Yatırım Platformu’nun da kurucusudur.

Aralarında Casa dell’Arte, Casa Hermanas gibi kendi kurup yönettiği marka ve girişimlerinin olmasının yanı sıra, aktif bir yatırımcıdır. Öğrenmeyi ve okumayı, gezip keşfetmeyi ve fikir üretip, uygulamayı çok seven Ahu Büyükkuşoğlu Serter, evli ve üç kız çocuğu annesidir.

Etki Alanı En Büyük Fırsatlar,
Bakmayı Unuttuğumuz Yerlerden Çıkar!

“Dünya çapında yatırımın sadece yüzde 10’u kadın girişimcilere yapılıyor, buna da “yatırım açığı” deniyor. Ben bu açığın, kadının kadına yatırım yapmasıyla kapanacağına inanıyorum. 

Özellikle üçüncü kızım Arya doğduktan sonra geleceğin Türkiye’sinde kadının daha karar verici, sermaye sahibi, güçlü pozisyonlarda olması için ne yapabilirim diye çok düşündüm. Nihayetinde kadın liderliğindeki şirketlerle kadın melek yatırımcıları, kız babalarını ve kadının gücüne inanan erkekleri bir araya getiren Arya Kadın Yatırım Platformu’nu kurdum. 

Bugün Arya etkisi, 30 bin kişiyi aşkın sosyal ağımızla, yayılarak büyüyor ve kadın liderliğinde dönüşümü sağlıyor.”

Ahu Büyükkuşoğlu Serter
Videoyu Oynat
"Arya, birliktelik zekasının bir ürünü. Bu birliktelik zekasını ne kadar yayabilirsek, bizim için o kadar iyi. Arya Kadını diye tabir ettiğimiz kadınları bir araya getirerek etki alanımızı her geçen gün daha da büyütüyor ve kadın liderliğinde dünyayı dönüştürüyoruz."
Scroll to Top