ARALIK’TA ARYA GENÇ CLUB’TA NELER OLDU?

 

Aralık ayı Arya Genç Club üyeleri için hayal, hedef ve umut dolu geçti. Tüm dünya için zor bir yıl olan 2020’yi uğurlarken düzenlediğimiz etkinliklerde yeni yıla yeni hedefler ve yeni dileklerle resetlenerek başlamak için geçtiğimiz yılın muhakemesini yapıp 2021’e yepyeni bir sayfa açtık.

Haydi gelin, Aralık ayında Arya Genç Club’ta neler oldu birlikte göz atalım.

Rana Özşeker ile Kutup Yıldızını Bulmak Atölyesi

2021’e sayılı günler kala Arya gençlerinin yeni yıl hedeflerini doğru belirlemelerine yardımcı olmak için RNA Değişim Yönetimi Kurucusu, Arya Yönetim Kurulu Üyesi Rana Özşeker ile birlikte 2 seanslık “Kutup Yıldızını Bulmak” atölyelerini gerçekleştirdik.

 

İlk atölyemizde istediğimiz değişimi yakalamak için kendimizi ve değerlerimizi tanımak üzerinde durduk. Hedefimize ulaşmak için algı yönetimi, GAPS Bireysel Dönüşüm Modeli ve kişisel değer önerisi hakkında düşündük. Vizyon panoları hakkında bilgi edindik ve ikinci seansta vizyon panolarımız hakkında konuşmak üzere ilk atölyemizi tamamladık. İkinci atölyemizde hazırladığımız vizyon panolarını inceledik ve yaşam çemberi üzerine sohbet ettik. Vizyon panomuzdaki hedeflerimize ulaşmak için değişimi kolaylaştırmak üzerinde durduk.

Banu Samancı ile Markalaşmada Hikayeleştirme Atölyesi

 

Arya gençlerini üniversite veya herhangi bir kurumda verilemeyecek 21. yüzyıl yetkinlikleriyle donatmak, geleceğe bugünden yatırım yapmak için her ay düzenlediğimiz Gelişim Atölyelerimizin Aralık ayı konuğu marka danışmanı ve multi-medya tasarımcısı, ‘Markanızı Nasıl Pişirirsiniz’ kitabının yazarı Banu Samancı oldu. Kişisel markamızı yaratma konusunda hikaye anlatıcılığının öneminden ve örneklerinden konuştuğumuz çok verimli bir atölye gerçekleştirdik.

2020’ye Veda Film Partisi

2020 bir arada olamasak bile birbirimizin desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz bir yıl oldu. Hem yoğun okul ve staj takvimlerimiz arasında bir mola vermek hem de evlerde olsak bile yeni yılı birlikte karşılamak için “İçeceğini Al Gel Netflix Gecesi” düzenledik. 25 Aralık Cuma akşamı Arya Gençleri’nin oylarıyla seçilen “The Prestige” filmini izledik. Okul ve iş temposuna güzel bir mola olduğuna karar verdiğimiz film partilerimizi önümüzdeki aylarda da sık sık gerçekleştireceğiz.

Arya Genç Ailesi Büyüyor

 

2021’e sayılı günler kala açtığımız ikinci başvuru ile Arya Genç Club’a kendini geliştirmek için var gücüyle çalışan pırıl pırıl gençler dahil ettik. Arya Genç Club’ın yeni üyeleriyle tanışmak için 18 Aralık Cuma akşamı hep birlikte Zoom’da “Hoş Geldiniz Kahvesi” içtik. Bültenimiz aracılığıyla yeni Arya Gençleri’ne tekrar “Hoş geldiniz!” demek istiyoruz.

Arya Genç Club Üretiyor

Geçtiğimiz bültenimizde Arya Genç Blog, Podcast, Youtube ve Sosyal Medya takımlarımızı oluşturduğumuzdan bahsetmiştim. Aralık ayı takımlarımızın ilk içeriklerini ürettikleri ay oldu, sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Arya Genç Blog

Web sitemizin blog sayfasından ve Medium hesabımızdan her hafta cuma günü girişimcilik, kişisel gelişim, teknoloji, inovasyon konulu içerikler paylaşmaya başladık.

Aralık ayı içeriklerimiz:

Arya Genç Club’da Kasım’da Neler Oldu?

Zaman Yönetimi ve Motivasyon Üzerine: Denemeye Değer Öneriler,

Yapay Zekada Kadın Girişimciler

Yeni Yıl Yaklaşırken Kişisel Gelişim Önerileri

Arya Genç Podcast ve Youtube

Podcast içeriklerimizi Apple Podcast, Spotify ve Google Podcast platformlarında paylaşmaya başladık.

İlk bölümümüz: Arya Gençlerini Tanıyalım 1 | Pandemide Değişen Alışkanlıklarımız

Önümüzdeki aylarda Arya Yatırım Platform’u çatısı altında birliktelik zekası ve yaratıcılık tutkusuyla farklı seriler oluşturarak sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Podcast ve YouTube serilerimizde görmek istediğiniz içerikler olursa, bunları sosyal medya ya da mail üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Bu sayede birlikte dönüşümü destekliyor oluruz.

Arya Genç Sosyal Medya

Her hafta Arya Women sosyal medya hesaplarında Arya Genç Club etkinliklerini, takımlarımızın ürettiği içerikleri paylaşmaya devam ediyoruz. Gençlerin önerilerini merak ediyorsanız sizi her cuma “Arya Genç Öneriyor” story serilerimizi takip etmeye davet ediyoruz.

Aralık ayı Arya gençlerinin çokça ürettiği, bolca düşündüğü ve yeni yıl için hayaller kurup hedefler belirlediği bir ay oldu. Ocak ayının yeni yıl hedeflerimize ulaşmak için ilk aksiyonlarımızı aldığımız bir ay olmasını diliyoruz. Sen hedeflerin için alacağın ilk aksiyonu belirledin mi?

Gelecek ay görüşmek üzere!

Nursena Akten

Arya Genç Blog Ekip Koordinatörü

Scroll to Top