Arya Genç Club’ta Mart’ta Neler Oldu?

Mart ayı Arya Genç Club üyeleri için baharın verdiği enerji ile oldukça dolu geçti. Gelişim atölyesinde öz şefkat farkındalığımızı geliştirdik, Intelligence Happy Hourlar ile ilham dolduk, Sahne Senin ile Arya Genç Club üyelerinin yetkinlik paylaşımları ile yeni alanlar hakkında fikir edindik ve Sektörleri Tanıyalım söyleşileri ile yepyeni bir etkinlik serisine başladık.

Haydi gelin, Mart ayında Arya Genç Club’ta neler oldu birlikte göz atalım.

 

Ece Süeren Ok ile Öz Şefkat Atölyesi

 

Arya gençlerini üniversite veya herhangi bir kurumda verilemeyecek 21. yüzyıl yetkinlikleriyle donatmak, geleceğe bugünden yatırım yapmak için her ay düzenlediğimiz Gelişim Atölyelerimizin Aralık ayı konuğu Arya Women İzmir Chapterı Üyesi Ece Süeren Ok oldu. En iyi dostumuz kendimiz olmamız gerekirken kendimize karşı neden bu kadar acımasız olduğumuzdan öz şefkatin gündemde olmama nedenlerinden bahsettik. En önemlisi ise öz şefkatin ne olmadığını öğrendik. Her güne bir niyetle başlayıp, her akşamı minnetle sonlandıracağımıza söz vererek etkinliğimizi sonlandırdık.

Ece Hanım’dan kitap önerileri almayı da unutmadık:

Duygusal Zeka – Daniel Goleman

Sosyal Zeka – Daniel Goleman

Anda Kalmak – Rana Beri

Mindfulness Bilinçli Farkındalık – Zümra Atalay

 

Ahmet Zeytinoğlu ile Intelligence Happy Hour

 

Mart ayı ilham seansımızı Sodexo CEO’su Ahmet Zeytinoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirdik. Ahmet Bey, ODTÜ’de Makine Mühendisliği öğrenimi gördüğü zamanlardan başlayarak üretim ve fabrika yönetimi üzerine olan kariyerini nasıl tesis hizmetleri alanına çevirdiğini tüm samimiyetiyle Arya Gençleri ile paylaştı.

 

Sektörleri Tanıyalım: Hizmet Sektörü

Kurulduğumuz günden bu yana gençleri üniversitede kazanamayacağı yetkinlikler ile donatıp, öğrenemeyeceği konuları öğretmeyi amaçlayan Arya Genç Club, gençlerin bilinçli kariyer tercihleri yapabilmesi için yeni etkinlik serimiz “Sektörleri Tanıyalım”ı başlattık. Sektörleri Tanıyalım serisi, gelecekte kariyerimiz için seçeceğimiz sektörü daha yakından incelemek, potansiyel meslekleri daha yakından tanımak için alanında uzman kişiler ile bir araya geleceğimiz etkinlik serisidir. Etkinlik serimizin ilk konuğu Arya Women Kurucu Ortağı, Güvensan Tesis Hizmetleri ve 39 Kalamış Marina CEO’su Münteha Adalı oldu. Hizmet sektörünü ele aldığımız ilk etkinlikte

  • Hizmet sektörü nedir, bu sektör ne yapar?
  • Sektör pandemi sürecinden nasıl etkilendi?
  • Gençler bu sektöre girecekse kendilerini neye hazırlamalılar?

sorularına cevap bulduk.

 

 

Sahne Arya Gençlerinin

Arya Gençlerinin birbirinden öğrenmesini desteklediğimiz Sahne Senin etkinliklerinde bu ay odağımız medyaydı. Üyelerimizden Hülya Tomak “Fotoğraf ve Kompozisyon” sunumu ile fotoğraf ve video çekimi hakkında bilgiler verdi.

 

Ayın 2. Sahne Senin etkinliğinde Bi’ Milenyumlu podcastinin hostu ve Arya Genç Club üyesi Canan Ulyana Başer “Podcast 101” eğitimi ile podcaste başlama hikayesini, çekim ve yayın sırasında kullandığı araçları, podcast araçları için güncel bilgileri takip ettiği kanalları ve bültenleri bizimle paylaştı.

 

Arya Genç Club Üretiyor

Baharın verdiği enerji ile birlikte bu ay Arya Gençleri oldukça üretkendi. Arya Genç Blog, Podcast, Youtube ve Sosyal Medya takımlarımız birbirinden değerli içerikler üretti. Biz topluluğumuz içerisinde üretirken ve üretilen içerikleri tüketirken bolca öğrendik ve ilham aldık. Sizlere de ilham olmasını dileriz.

 

Arya Genç Blog

Web sitemizin blog sayfasından ve Medium hesabımızdan her hafta cuma günü girişimcilik, kişisel gelişim, teknoloji, inovasyon konulu içerikler paylaşmaya devam ediyoruz.

Mart ayı içeriklerimiz:

Dijital Araçların İzinden: Önerilerle Dolu Keşif Yolculuğu

Konuşmamız Gerekenler: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Melek Yatırımcı Kavramı Nedir?

Girişimciliğe Adım Adım: Fikir Bulma

 

Arya Genç Podcast ve Youtube

Arya Gençlerini Tanıyalım serimizin 3. ve 4. bölümü yayınladık. 3. bölümde Arya gençlerinden Hilal Çelik, Elif Beyazoğlu ve Sena Nur Şahin’i daha yakından tanıyıp, pandemi dönemini nasıl değerlendirdiklerini ve gelecek dönem hakkındaki planlarını dinlerken 4. bölümde Aleyna Ceylan ve Alara Ünlü’yü tanıdık.

Yeni bölümlerimiz:

Arya Gençlerini Tanıyalım 3

Arya Gençlerini Tanıyalım 4

 

Arya Genç Sosyal Medya

Her hafta Arya Women sosyal medya hesaplarında Arya Genç Club etkinliklerini, takımlarımızın ürettiği içerikleri paylaşmaya devam ediyoruz. Gençlerin önerilerini merak ediyorsanız sizi her cuma “Arya Genç Öneriyor” story serilerimizi takip etmeye davet ediyoruz.

Mart ayı bahar enerjisiyle Arya gençlerinin çokça ürettiği, bolca düşündüğü ve birbirinden öğrendiği bir ay oldu. Nisan ayında okul temposundaki artışın öğrenme ve gelişme isteğimizi azaltmamasını ve baharın bize güç ve enerji vermesini diliyoruz. Her güne bir niyetle başlayıp, her akşamı minnetle sonlandırmayı unutmuyoruz. Sen güne hangi niyet ile başladın ve günü neye şükrederek kapatacaksın?

Gelecek ay görüşmek üzere!

 

Nursena Akten

Arya Genç Blog Ekibi Lideri

Scroll to Top