Arya Görsel Sanatlar Yarışması: Kadınların Yükselişi

Kadın enerjisinin yenileyici gücüne inanan tüm sanatçılara açıktır.

Kadın liderliğiyle dünyayı dönüştürme vizyonuyla 2013 yılında kurulan Arya Kadın Yatırım Platformu, bir sosyal girişimdir. Kadın girişimcilerin finansa erişiminde kolaylaştırıcılık rolü üstlenir ve kadın girişimcilere bilfiil yatırım yaparken, daha çok kadının yatırımcılığı öğrenip deneyimlemesi ve üyelik programlarıyla da profesyonel yaşamlarında birbirlerini güçlendirmelerini sağlar. Eğitim programları, etkinlikler ve networking faaliyetleri düzenler.

Bornova Belediyesi ve Habitat Derneği’nin desteğiyle Arya Kadın Yatırım Platformu İzmir ofisinin açılışı çok yakında gerçekleşecek. Bize güç veren kadınları onurlandırmak için bu açılışı bir görsel sanatlar yarışması ile taçlandırmak istedik.

Kadınların içinde bulunan kutsal gücün enerjisine inanan sanatçıların seçkisi, Ekim ayında, İzmir Dramalılar Köşkü’nde sergilenecek. Birinci seçilen sanat eseri ise Arya Ofisinde kalıcı olarak yerini alacak.

Kadınlar, yüzyıllar boyunca, toplumda birçok farklı liderlik rollerini üstleniyorlar. Günümüzde, doğal kaynakları korumak adına hem liderlik edip hem de yön vererek toplumun mihenk taşını oluşturuyor.

Toplumun her kesiminde; aktivist, akademisyen, eğitimci, doktor, avukat, yazar, sanatçı, bilim insanı ve sosyal hizmetler uzmanı gibi çeşitli alanlarda görev alan kadınlar; daha parlak ve daha sağlıklı gelecek yaratacak önemli çalışmalara öncülük ediyor.

Kadınlar, toplumların sadece istek ve ihtiyaçlarına göre kurumları ve uzmanlık alanlarını yeniden oluşturmakla kalmıyor; aynı zamanda geçmişten gelen kadim bilgileri ve değerleri, vizyoner bakış açılarıyla harmanlıyor. Elde ettikleri deneyimlerden yola çıkarak, bugünün modern sorunlarına çözüm üretmek amacıyla tüm insanlık için uyguluyor.

Arya Görsel Sanatlar Yarışması: Kadınların Yükselişi, Covid-19 salgını nedeniyle online başvuru formatında katılımcılara açılacaktır.

Ödüle başvurmak isteyenlerin, ilk olarak 19 Ağustos – 19 Eylül 2021 tarihlerinde aşağıda yer alan başvuru formunu çevrimiçi olarak eksiksiz ve eserlerinin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarıyla doldurmaları gerekecektir. Ardından açıklanacak listede yer alan katılımcılardan; eserlerini 24 Eylül – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında, Arya İzmir ofisine teslim etmeleri istenecektir.

  • Liste 21 – 24 Eylül aralığında, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurulacaktır.

Katılım:

• Yarışma kadın enerjisinin yenileyici gücüne inanan tüm sanatçılara açıktır.

• Yarışmaya katılmak isteyenler 19 Eylül 2021 tarihine kadar aşağıdaki form’dan  çevrimiçi başvurabilirsiniz.

• Her katılımcı yarışmaya, en fazla 1 eser ile katılabilir. Katıldığı eser daha önce başka bir yerde sergilenmiş olabilir.

• Yarışma, tuval veya duralit, sunta, kontraplak benzeri sıkıştırılmış ahşap malzemeler üzerine yağlıboya, akrilik boya veya karışık teknikle uygulanan eserleri, fotoğraf ve heykel eserlerini kapsamaktadır.

• Açıklanacak ilk listeye giren katılımcıların eserlerini en geç 30 Eylül 2021 tarihinde sergilenmeye hazır bir şekilde (çerçeveli ya da kenarları çıtalanmış olarak), imzalı, arka yüzünde sanatçının adı ve soyadını, eserin adını, boyutlarını belirten bir etiket yapıştırılmış olarak İzmir Arya ofisine (adres: Dramalılar Köşkü, Erzene, 4, 2, 35040 Bornova/İzmir) teslim etmesi gereklidir. İstenilen tüm hazırlıklar teslimat öncesi gerçekleştirilmiş olmalıdır.

  • Açıklanan ilk listeye İzmir dışından giren katılımcıların eserlerini belirtilen tarihte teslim edilecek şekilde kargo ile ulaştırmaları gerekmektedir. Kargo dağıtım aşamasında oluşabilecek her türlü sorumluluk gönderene aittir.

• Eserlerin iade işlemi, serginin organizasyon bitiminde, 15 Kasım – 22 Kasım tarih aralıklarında katılımcılara verilen belge ile yapılacaktır.

Ödül:

Kazanan sanatçıya 5.000 TL’lik ödülün yanı sıra profile uygunluğu esas alınarak Arya Kadın Yatırım Platformu’nda 1 yıllık üyelik verilecektir.

Ödül en geç 11 Ekim tarihinde kazanana verilecektir.

Küratör:

Burcu Atalay / Gonca Ateş Öztürk

Seçici Kurul:

Ahu Büyükkuşoğlu Serter

Gamze Büyükkuşoğlu

Münteha Adalı

Meltem Kolday

Tuğçe Gülcüler

İletişim:  Gülçin Çolak

Tel: 0545 500 58 28