ARYA, kadın girişimcilerini desteklediği Arya Alışveriş Festivalini beşinci kez düzenledi!

14 Aralık 2021 (İstanbul)

ARYA Kadın Yatırım Platformu, kadın ortaklı girişimlere yatırımların, düzenlediği eğitim ve mentorluk  programlarının yanısıra, kadın girişimcileri desteklemek için her yıl Arya Alışveriş Festivalini düzenliyor. Bu yıl, beşincisi düzenlenen festivale Kalamış 39 Marina Hotel ev sahipliği yaptı.

ARYA Alışveriş Festivali’nde özel tasarım ürünlerden ev dekorasyona, tekstil ürünlerinden aksesuarlara pek çok ürün satışa sunuldu. ARYA üyesi  yirmi üç kadın girişimcinin katıldığı festivalde girişimciler, toplam 90.000 TL satış geliri elde etti. 

Aralarında Arya Challenge Club üyeleri, yatırım komitesi üyelerinin ağırlıklı yer aldığı festivalde katılımcılar, 39 Kalamış Marina Hotel & Restaurant’ın sanatla dolu etkinlik alanında girişimcilerle sohbet etme fırsatı buldu.  Arya Challenge Club üyeleri, Schmart markasından satın aldıkları ürünler ile kırmızı halıda defile yaparak ürünleri katılımcılara tanıttı. Bu sayede festivalde eğlenceli dakikalar yaşandı.

Stant açan markalar sırasıyla: Hecha, Tukutukum, Kadınların Elinden, Burcusculptures, Bebek ve Her Şey, Schmart, Vintage & Spirits, Meneviş Home, Pesche, Melly’s Nature, BeetleBeez, The Rok Store, Sugar&Sour, Lanu Fragrance, Gaia & Gino, Aniva, Amigurimi, Farmhood, Tiny Little Love, Ubeen, Umay Seramik, Mons Bons ve Salomé.

Girişimcilerden BeetleBeez kurucusu Muazzez Tayan Coşkun etkinlik hakkında “En önemlisi girişim ruhunu ve kadınları destekleyen ve motive eden güzel bir etkinlikti. Arya networkünün ne kadar birbirini destekleyen bir yapı olduğunu tekrardan deneyimledik. Gelen ziyaretçilere ek olarak her stant açan girişim sağındaki solundaki kadını desteklemek için elinden geleni yaptı; bu enerji çok güzel bir enerjiydi. Bir sürü yeni girişimci ile tanıştığımız ve kendimizi tanıtma fırsatı yakaladığımız keyifli bir gün oldu bizim için.” dedi.

Scroll to Top