Arya Kadın Yatırım Platformu teknoloji odaklı girişimlere yatırımını sürdürüyor

 

Vahaa, Arya Yatırımcılarından İlk Yatırımını Aldı

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun 2019 Hızlandırma Programı mezunu, topraksız tarım ve IoT teknolojisini birleştirerek, şehirde tarımı 365 gün mümkün kılan Vahaa; 14 Milyon TL değerlemeyle, Arya Kadın Yatırım Platformu yatırımcılarından ilk yatırımını aldı.

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun her ay düzenlediği yatırımcı günlerinde, birbirinden değerli isimlerden oluşan Yatırım Komitesi’nin karşısına çıkan Vahaa; akıllı sulama, akıllı ışıklandırma gibi özelliklere sahip topraksız tarım bahçeleri, aylık yetiştirme kitleri ve sanal asistan görevi gören mobil uygulama ile Vahaa kullanıcılarına bir ‘kişisel dikey tarım deneyimi’ sunuyor.

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun yanı sıra Kültepe Yatırım A.Ş.’nin katıldığı tohum yatırım turunda melek yatırımcı olarak Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Ayşem Ergin, Gülçin Atalay Tunç, Hüseyin Karayağız, İbrahim Ulukaya, Kadir Orhan Arı, Leyla Spencer, Münteha Adalı ve Pınar Kavukçuoğlu yer alıyor.

Vahaa Global Foodtech500 listesinde

Geleneksel tarıma göre %90’a varan su tasarrufu sağlayan, sıfır kimyasal ve sıfır atık prensibiyle çalışan Vahaa; gıda, teknoloji ve sürdürülebilirlik konseptiyle dünyada ilk kez hazırlanan Global Foodtech500 listesine seçildi.

Arya Kadın Yatırım Platformu ve Workup hızlandırma programlarından mezun olan Vahaa, yaptıkları kurumsal iş birlikleri ile kısa sürede ivmelenerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

Yunus Emre Boyacıoğlu, Nehir Boyacıoğlu, Orhan Çelebi ve Katia Merdinoğlu ortaklığında kurulan Vahaa’nın hedefi, tarım bilgisine sahip olmayan birinin bile ilk günden üretim yapabilmesini sağlayarak, sürdürülebilir tarımı kitlelere yaymak.

Arya Kadın Yatırım Platformu Hakkında

Kadın liderliğiyle dünyayı dönüştürme vizyonuyla 2013 yılında kurulan Arya Kadın Yatırım Platformu, bir sosyal girişimdir. Kadın girişimcilerin finansa erişiminde kolaylaştırıcılık rolü üstlenir ve kadın girişimcilere bilfiil yatırım yaparken, daha çok kadının yatırımcılığı öğrenip deneyimlemesi ve üyelik programlarıyla da profesyonel yaşamlarında birbirlerini güçlendirmelerini sağlar. Eğitim programları, etkinlikler ve networking faaliyetleri düzenler.

2020 yılının son çeyreğinden itibaren düzenlediği Hızlandırma Programı, Retreat ve Yatırımcı Günleri ile 25 Milyon dolardan fazla yatırım değerlemesiyle; Nutzentech, Manibux, Twin Science yatırımlarıyla dikkat çeken Arya; son yatırımını Vahaa’ya yaptı.

Vahaa Hakkında

Vahaa, IoT tabanlı, takip edilebilir, kontrol edilebilir bir akıllı tarım girişimidir.

Mevsim döngülerine bağlı kalmadan, yılın her vakti, sağlıklı ve taze gıdaya ulaşmak mümkün. Yanı başınızda büyüyen bu gıdaların içeriğinde ne olduğunu en iyi siz bileceksiniz.

Vahaa App ile ekinlerinizi kontrol edebilir, su ve ışık döngüsünü ayarlayabilirsiniz. Hasat vakti geldiğinde sizi uyaran bu uygulama ile tarım yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İletişim:

iletisim@aryawomen.com

www.aryawomen.com / www.vahaa.co

Scroll to Top