Arya Yatırımcı Bilgilendirmesi

Hidden

Arya Kadın Yatırım Platformu; yatırımcılar ile girişimcileri bir araya getiren Türkiye’nin ilk kadın odaklı yatırım platformudur. Arya WIP’in düzenlemiş olduğu Yatırımcı Günü’nde sunum yapan girişimciler ile herhangi bir ticari çıkar ilişkisi yoktur.

ARPC mezunu olan girişimler ve Arya WIP Yatırımcı Günü’nde sunum yaparak yatırım alan girişimler, Arya Girişimi olarak anılır. Arya Yatırım Komitesi tarafından düzenlenen Yatırımcı Günleri’ne katılan yatırımcı adaylarının yatırım yapma taahhüdü veya zorunluluğu yoktur.

Yatırım kararı bireyseldir. Arya Yatırımcıları sunum yapan girişimcilere yapacakları yatırımları tamamen kişisel bazda yaparlar. Arya WIP adına yatırım yapılmaz.

Arya WIP Yatırım Süreçleri

• Arya Ekibi tarafından, kadın liderliğinde kurulmuş ve yönetilen; teknoloji, yaratıcılık veya yenilik odaklı olan, çekirdek aşama etrafı olgunluk seviyesinde olup tercihen traction göstermiş, ölçeklendirilebilir girişimler arasından seçilen 3 ya da 4 girişim Yatırımcı Gününe davet edilir.

• Arya WIP da Yatırımcı Günü her ayın son salı günü düzenlenir.

• Yatırımcı Günü’nü takiben her Arya Girişimi için Deep Dive toplantıları Arya Ekibi tarafından organize edilir.

• Yatırımcıların ilgili girişim ile ilgili yatırım kararlarını vermeleri için gerekli olan tüm bilgi ve belgelerin temin edilmesi, ihtiyaç olması halinde takip görüşmelerin sağlanması Arya Ekibi tarafından organize edilir.

• Eş zamanlı olarak girişimin yatırım sözleşmesi, sponsorumuz olan Moral & Partners ile paylaşılır ve sözleşme üzerinde melek yatırımcıların haklarının korunması perspektifiyle yapılan bilgilendirmeler yatırımcılar ile paylaşılır.

• Arya’nın ekosisteme yeni yatırımcılar kazandırmak misyonu doğrultusunda Arya’dan yatırım alacak girişimlere, düzenledikleri yatırım turunda yatırımcı bazında alt limit koymamaları tavsiye edilir. Ancak girişimlerin, minimum yatırım tutarı belirlemeleri durumunda, belirlenen tutarın altında olarak yatırım yapmak isteyen Arya Yatırımcıları için, o yatırım turuna özel olarak A.Ş. kuruluşu organize edilir.

• Tüm kapanış işlemlerinin organizasyonunda Arya Ekibi destek verir.

• Arya’dan yatırım alan Arya Girişimleri, yatırım sonrası dönemde periyodik olarak yatırımcıları bilgilendirmeyi taahhüt ederler.

Arya WIP Yatırımcı Beyanı

• Yatırımcılar Arya etkinliklerinde tanıştıkları girişimciler ile iletişimlerini Arya kanalı üzerinden devam ettireceğini, olası yatırım kararını Arya ile paylaşarak hayata geçireceğini taahhüt eder.

• Girişimler, Arya aracılığı ile Arya Yatırımcılarından aldıkları yatırım için Arya’ya komisyon ödemezler. Sunulan hizmetler karşılığında komisyon ödemesi Arya Yatırımcıları tarafından Arya’ya yapılır. Komisyon tutarı, yapılan yatırım tutarının %5’idir.

• Arya melek yatırım turlarında, Arya Yatırımcılarından birisi Lider Yatırımcı olarak öne çıkabilir. Bu durumda Arya Yatırımcıları ve Arya Girişim arasındaki bilgi akışı, yatırım süreçlerinde ve sonrasında öncelikle Lider Yatırımcı üzerinden sağlanır.

• Olası masrafların dışında gelişecek herhangi bir masraf tutarı yatırım yapanlardan tahsil edilir.

• Yatırımcı Günlerine katılmak için, bu belgenin tarafınıza elektronik posta yoluyla iletilmesini takiben 10 gün içinde imzalamanız esastır.

Girişimlere yatırım yapan yatırımcılar, risk faktörünü kabul etmiş sayılır. Yatırım yapmak riskli bir faaliyettir. Arya WIP ‘nun bu risk üzerinde herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Yatırım yapma kararının sorumluluğu ve riski yatırımcıya aittir, hukuksal süreçler ve diğer konular ile ilgili mutlaka ilgili kişilere danışmalıdır. . Bu dokümanda yer alan unsurlar goodwill olarak belirtilmiştir.

Girişimler ve Yatırımcılar üzerinde hiçbir hukuki yaptırımı söz konusu değildir.Önceden bilgilendirmek amacıyla yatırımcılara sunulmuştur.

Hidden

Hidden

Hidden

Yukarıda Arya WIP tarafından , bilgilendirmek amacıyla tarafıma sunulmuş beyanı,*
Hidden