ANADOLU SİGORTA İLE GÜCÜMÜZÜ ÇEŞİTLENDİRİYORUZ

Uncategorized Jan 25, 2021
     Arya, kurumsal iş ortaklarının gücü ve desteğini alarak kadın liderliğiyle dünyayı dönüştürmeye devam ediyor.
 
     Arya Kadın Yatırım Platformu 2013 yılında; kadının kendini ve diğer tüm kadınları en değerli fırsat olarak görüp, kadın liderliğinde dünyayı dönüştürme hedefiyle yolculuğuna başladı.
 
     Arya; kadının sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmesini sağlayarak, toplumsal cinsiyet eşitliğini destekliyor, kadınların doğru bilgi, doğru network ve doğru sermaye kaynaklarını keşfetmesine ve erişmesine aracılık ediyor.
Sosyal bir girişim olarak Arya’nın, kurumsal iş ortaklarından Türkiye İş Bankası, 2018 yılından bu yana kadın girişimciliğinin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor. 2021 yılında ise Arya ile İş Bankası’nın bir iştiraki olan Anadolu Sigorta kurumsal iş ortaklığı...
Okumaya Devam Edin...

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN İLHAM VEREN SÖZLER

Uncategorized Jan 22, 2021

Şu an bulundukları yere cesaretli belki de riskli ama ne olursa olsun inançlı bir adımla geldiler. Kimi tecrübesini avantaj yaptı kimi hayallerini basamak kimi de bir eksikliği fark…Sonra tek bir ortak noktada birleşip önümüze çıkarak onlardan sonrakilere ilham oldular.

"Hayalleriniz başardıklarınız ile tekrar şekilleniyor.’’

Gamze Cizreli’nin bir röportajında dile getirdiği bu cümle, girişimciliğin adım adım ilerleyen bir süreç olduğunu ve elde edilen başarıların insanın ufkunu açtığına dikkat çekiyor.

Gamze Cizreli kendi girişimi BigChefs’i her şeye sıfırdan başlayarak 2007 yılında Ankara’da açtı. Bugün BigChefs 60’dan fazla şubesiyle sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada sevilen bir restoran zinciri.

‘‘Kimse girişimciliğin bir hayatta kalma mücadelesi olduğundan bahsetmiyor ancak girişimcilik tam da budur ve yaratıcı...

Okumaya Devam Edin...

GİRİŞİMCİ OLMAK İSTEYEN GENÇLERE PROGRAM ÖNERİLERİ

Son yıllarda sıkça duyduğumuz popüler kavramlardan biri olan “Girişimcilik” bir çok gencin de hayatında önem arz eden bir kavram oldu. Peki bu girişimcilik nedir ve neden önem arz eder gelin birlikte bakalım;

Girişimcilik; hem birey hem de toplum adına fayda sağlayan, yeniliklerle değer yaratan ve ekonomik fırsatlar yaratan bir süreç anlamına geliyor. Neden önem arz ettiği konusuna gelecek olursak gelişen dünyayla beraber günümüz jenerasyonu için sadece üniversiteden mezun olmak yetmiyor bu bağlamda kendimize katacağımız bir çok yetkinlik gerekmektedir. Eğer sizde kendinizi girişimci olarak görüyor veya girişimci olmak istiyorum ama nereden başlarım, ne yaparım bilmiyorum diyorsanız bu yazı tam size göre. Hali hazırda bir girişimim var ama hayata geçirmek için yetkinlikler konusunda eksiklerim var veya fikrimi duyurmak  ve harekete geçmek...

Okumaya Devam Edin...

Nedir Bu Başarılı Kişilerin Arkasındaki Rutinler?

Birçoğunu haberlerde, dergilerde veya sosyal medyada görüyoruz. Yeri geliyor başarıları yeri geliyor başarısızlıkları ile karşımızdalar fakat bir şekilde iş dünyasının tanındık ve başarılı isimleri olarak hayatlarımızdalar. Peki onları farklı yapan hayat rutinleri, motivasyonları neler? 

Arianna Huffington

Arianna Stassinopoulos Huffington, Yunan-Amerikalı bir yazar, sendika köşe yazarı ve iş kadınıdır. Thrive Global'in kurucusu ve CEO'su olan The Huffington Post'un kurucu ortağıdır. Time Magazine'in dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde ve Forbes En Güçlü Kadın listesinde yer aldı. Ancak diğer işkolik girişimcilerin aksine:

  • Sabahları yoga yapmayı çok seviyor ve her güne istisnasız 30 dakika meditasyonla başlıyor. Bu süre zarfında akıllı telefonundan uzak durmasına yardımcı oluyor.
  • Yeterli uyku konusunda hayli takıntılı olduğu biliniyor. Her gece 8 saat uyumayı seviyor. Daha kaliteli bir uyku adına tüm...
Okumaya Devam Edin...

ARALIK’TA ARYA GENÇ CLUB’TA NELER OLDU?

arya genç girişimcilik Jan 04, 2021

Aralık ayı Arya Genç Club üyeleri için hayal, hedef ve umut dolu geçti. Tüm dünya için zor bir yıl olan 2020’yi uğurlarken düzenlediğimiz etkinliklerde yeni yıla yeni hedefler ve yeni dileklerle resetlenerek başlamak için geçtiğimiz yılın muhakemesini yapıp 2021’e yepyeni bir sayfa açtık.

Haydi gelin, Aralık ayında Arya Genç Club’ta neler oldu birlikte göz atalım.

Rana Özşeker ile Kutup Yıldızını Bulmak Atölyesi 

2021’e sayılı günler kala Arya gençlerinin yeni yıl hedeflerini doğru belirlemelerine yardımcı olmak için RNA Değişim Yönetimi Kurucusu, Arya Yönetim Kurulu Üyesi Rana Özşeker ile birlikte 2 seanslık “Kutup Yıldızını Bulmak” atölyelerini gerçekleştirdik.

İlk atölyemizde istediğimiz değişimi yakalamak için kendimizi ve değerlerimizi tanımak üzerinde durduk. Hedefimize ulaşmak...

Okumaya Devam Edin...

Online Dönemi Verimli Geçirme İçin 10 Tavsiye

kişisel gelişim online Jan 01, 2021

Yeni hayat düzenimizle ilgili en çok neyi sevdik? Oturduğumuz yerden işlerimizi halletmeyi? Altımızda eşofman, üzerimizde gömlek ile toplantılara girmeyi? Ya da gün içerisinde sınırsız dizi – film izlemeyi? Yaklaşık 1 senedir içerisinde bulunduğumuz pandemi süreci iş, akademik ve sosyal hayatımızı baştan aşağıya değiştirdi. Yaptığımız işlerin, emek verdiğimiz etkinliklerin, konuşmaların, sempozyumların, zirvelerin hepsini geride bıraktık. Güvendiğimiz bütün altyapılar, bu altyapılar ile ilgili oluşabilecek sorunlara karşı hazırladığımız B C D E planlarımızın hepsi bir anda bütün değerini kaybetti. Online dönem öncesinde çalıştığımız şirkette, aktif olduğumuz kulüplerde günün koşuşturmacası içerisinde oradan oraya savrulurken, karşılaştığımız sorunlara ve değişimlere esneklikle yaklaşarak her türlü duruma hazırlıklı olmayı kendimize öğrettik. Bunun adına...

Okumaya Devam Edin...

Yeni Yıl Yaklaşırken Kişisel Gelişim Önerileri

Hayatımızın her alanında yapmamız gerektiğine inandığım bir adımla başlamak istiyorum. Kişisel gelişimin genel geçer tanımı ve benim için ne ifade ettiğiyle.. 

Nedir bu kişisel gelişim?

“Kişisel gelişim; kapitalist modern dünya ekonomilerinin geliştiği toplumlarda, bireylerin ekonomik, sosyal veya psikolojik sorunlarına kendi başlarına çözüm üretmelerini sağlamaya dönük ortaya çıkan kültürel hareket ve onun uzantısı ürünlerin tümünü kapsayan bir ifadedir.”

Benim kişisel gelişimden anladığım ise kısaca kendi değerlerimiz doğrultusunda belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için yaptığımız aktiviteler. Bu aktiviteleri genelleştirmenin doğru olmadığını düşünmekle birlikte alışkanlık haline getirmemizin, bize farklı bir soluk getireceği alanlardan da bahsetmek istiyorum. 

-Alışma Süreci:

Tabiki her birimizin hedefleri net ve belirgin değil, emin olmadığımız...

Okumaya Devam Edin...

Yapay Zekada Kadın Girişimciler

Sizce bir gün kaç saat? Gerçekte astronomik bir gün 23 saat 56 dakika 4.004 saniye sürer. Fakat biz kullanım kolaylığı olması için 24 saat olarak alıyoruz. Ama biz 24 saate de sığmıyoruz! Bu yüzden daha hızlı daha verimli olmamız gerekiyor. Peki bu yeterli mi? Sürekli kendisiyle, çevresiyle, işiyle, zamanla rekabet halinde olan insanlar için: ASLA. Bu noktada devreye yapay zeka giriyor. Günümüzde insanların en önemli yardımcısı hatta hayatımızın olmazsa olmazı “YAPAY ZEKA” diğer bir deyiş ile “Artificial Intelligence (AI)”. 

Zamanı yakalayabilmek için kendimize ait olan yüksek bilişsel becerilerimizi yani; algılama, mantık yürütme, problem çözme, hafıza, karar verme gibi insana atfedilmiş becerileri makinelere öğretiyoruz. Bunları bizim gibi yapmalarını, bizim gibi düşünmelerini, bizim gibi hareket etmelerini; bizi taklit...

Okumaya Devam Edin...

Zaman Yönetimi ve Motivasyon Üzerine: Denemeye Değer Öneriler

zaman yönetimi Dec 11, 2020

Bir düşünün, önceliklendirilmiş planlar mı yoksa karmaşık bir düzen mi üretkenliğinizi daha çok etkiler? İngiliz Girişimci William Penn, “Zaman en çok istediğimiz ama en kötü kullandığımız şeydir.” der. Pek de haksız sayılmaz. Neden mi? McKinsey ‘nin yaptığı bir çalışmaya göre,  sadece e-postaları okumak, yazmak veya yanıtlamak için haftada ortalama 13 saat harcıyoruz. Harvard Business Review (HBR ) dergisinde yayınlanan başka bir araştırmada ise, yılda sadece 300 bin saatimizi toplantılar için harcadığımız ortaya koyulmuş. Akıp giden zamana karşı koyamadığımız bir gerçek. Bu yüzden de  zaman yönetimi becerisi gitgide hepimiz için bir ihtiyaç haline gelmektedir. HBR dergisinde yayınlanan başka bir makaleye göre ise zaman yönetimi, bir kişinin zamanını değişen çevresel koşullara göre yapılandıran, koruyan ve ayarlayan karar...

Okumaya Devam Edin...

“Yıkıcı” Yeni Nesil Kadın Yatırımcılar ve Onlardan Çok Daha Fazlasına İhtiyaç Duymamızın Üç Nedeni

Dünya genelinde kadınların yönettiği az sayıda risk sermaye fonlarının birçoğu artık ‘Unicorn’ olarak adlandırılıyor. ( ‘Unicorn’ değeri 1 milyar dolar ve üzerinde olan şirketler için yapılan genel tanımlamadır.) Evet onlar az sayıdalar, nadirler. Uzaktan bakıldığında büyülü bir cazibeleri var ancak gerçekler ve kadın liderliğindeki girişimlerin genel başarı oranını değiştirmedeki süper güçleri peri masallarının konusu değil. Artık dünya genelinde efsanevi erkek meslektaşları gibi aranır hale geliyorlar. İşte tam da bu noktada daha fazla kadını yatırım şirketlerine ve yatırım platformlarına katılmaya teşvik etmemiz gerekiyor.  

Sektörü oluşturan kadınların sadece % 11'i ile gidecek uzun bir yolumuz var, ancak eğrinin ilerisinde olanlar şimdiden fayda sağlıyor. Nasıl mı? Kadın girişimciler için kadın yatırımcılar, başarılı bir exit/çıkış...

Okumaya Devam Edin...
1 2
Close

Daha özgür, anlamlı ve huzur dolu bir hayat yaşamak için