arya dönüştüren kadın ödülleri

Hayatın her kesiminden olağanüstü, ülkemizin geleceğini şekillendiren ve örnek teşkil eden, Türk kadınının refahına katkıda bulunma potansiyeli olan, tüm sektörlerden iş kadınları, sosyal girişimciler, müzisyenler, sanatçılar, bilim insanları veya ilham verici kadınlara açık ödüllerdir.

kızından annesine.

“Annem inanılmaz bir kadındı. Duruşuyla ve kendine olan güveniyle girdiği her odayı aydınlatırdı.
Sanat, mimarlık ve yaşam hakkında güçlü bir vizyon sahibiydi.

Hayatın her kesiminden arkadaşlıklar kurabilir ve herkesin hayatının merkezinde olmayı başarırdı. Beni, bir kadının aklına koyduğu her şeyi başarabileceğine ve buna inanmaması için hiçbir nedeni olmadığına inandırdı. Toplumumuzda böyle daha fazla kadına ihtiyacımız var çünkü Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek olanlar güçlü kadınlardır.”

Ahu Büyükkuşoğlu Serter

Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü

Her yıl Türkiye’de olağanüstü liderlik gösteren kadınlara verilmektedir. Kazananların ihtiyaçlarına ve projelerine bağlı olarak 500 ile 20.000 dolar arasında bağış desteği de ödüle dahildir.

Bağış desteği, Türkiye’de hayatın her kesiminden olağanüstü kadınlara açıktır. Bu kadınlar; ülkemizin geleceğini şekillendiren ve örnek teşkil eden, Türk kadınının refahına katkıda bulunma potansiyeli olan, tüm sektörlerden iş kadınları, sosyal girişimciler, müzisyenler, sanatçılar, bilim insanları veya ilham verici kadınlar olabilirler.

Bu ödül; Kayserili Büyükkuşoğlu ailesinde, değerli eşi ve kızlarına güçlü kadın rol modeli olarak ailede önemli bir yeri olan, kurucumuz Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in annesi, Fatoş Büyükkuşoğlu’nun sevgi dolu anısına oluşturulmuştur.
Scroll to Top