Videoyu Oynat

İçindeki girişimciyi keşfet.

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun bir parçası olarak içindeki girişimci ruhu keşfederken, girişimini büyütmek ve ölçeklendirmek için gerekli kaynaklara ve sosyal ağlara hızlıca ulaşmanı sağlıyoruz. 

Hayallerini gerçekleştirmek için çıktığın yolda her zaman yanında olarak, Aryalıların desteğiyle kendi hikayeni kendin yazmana fırsat yaratıyoruz.

arya girişimcilere ne katar?

mentorluk

Alanında uzman Arya Liderleri ile tanışma ve mentorluk alma şansı yakalayabilirsin.

eğitim

Farklı uzmanlık alanlarından liderler ve eğitimler ile yeni yüzyıl yetkinliklerini kazanıp girişimciliği öğrenebilirsin.

network

Arya’nın geniş sosyal ve kurumsal ağları ile ekosistemdeki pek çok değerli kişiyle tanışabilirsin.

pazara erişim

Arya Shopping Fest ve iş birlikleri ile yeni satış kanalları oluşturabilirsin.

yatırım

Arya yatırımcılarıyla tanışma, deneyimlerinden faydalanma ve yatırım fırsatı bulabilirsin. 

Girişimci Akademisi

Girişimci Akademisi, kadınların potansiyellerini keşfetmeleri ve kendi hikayelerini yazmaları için tasarladığımız online bir eğitim platformudur. Yeni yüzyıl yetkinliklerinden aile hayatına, hukuki konulardan finansal bilgilere yer veren geniş kapsamlı eğitimler içerir.

Fikirden yatırıma girişimciliği öğreten eğitim serileri, girişimci ruhu olan kadınlara ve her aşamadan kadın girişimcilere açıktır.

yatırıma hazırlık hızlandırma programı

Arya girişimcilerinin veya girişim dünyasından yüksek potansiyelli özel girişimlerin katılabildiği Arya Yatırıma Hazırlık Programı ( ARPC ) , girişimcilerin stratejilerini güçlendirip onları yatırıma hazırlayan 4 haftalık bir hızlandırma programıdır.

Program sonunda başarılı olan girişimciler Arya Retreat etkinliğimize katılmarak dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılarla tanışma ve yatırım bulma şansı yakalar.

arya yatırımcılarına girişimini anlat

Kadın kapitaline yatırım yaparak kadının güçlenmesi misyonumuz doğrultusunda yenilikçi, ölçeklenebilir ve teknoloji odaklı girişimlere yatırım yapıyoruz.

İşini büyütmek için akıllı para ihtiyacı olan girişimler, her ay düzenlediğimiz Yatırımcı Gününde, yatırım komitesi ve Challenge Club üyelerimize sunum yaparak Arya network ile tanışabilir, bu sayede mentorluk, eğitim, paydaş ve sermayeye erişim destekleri alma şansı kazanabilirsin.

arya retreat

Uluslararası yatırımcılar, profesyoneller ve özel olarak seçtiğimiz Arya girişimcilerimiz ile her şeyden uzak, paylaşım ve eğlence dolu 3 günlük bir etkinlik sunuyoruz.
Arya Retreat etkinliğimizde, şimdiye kadar 400’den fazla uluslararası yatırımcı, profesyonel ve girişimciye ev sahipliği yaptık; 60’tan fazla konuşmacı ağırladık.

Bilmeniz Gerekenler.​

Kadın odaklıdan kastınız nedir?
Cinsiyet çeşitliliğine önem veren ve kadın-erkek eşitliğinin bulunduğu şirketler, sadece erkeklerden oluşan ekiplere göre daha yüksek performans gösteriyor.Arya WIP olarak, cinsiyet çeşitliliğine ve eşitliğe önem veren şirketlerde daha fazla potansiyel gördüğümüz için kadınların ekipte aktif yer aldığı, en az bir kadın ortağı olan veya kadınlara hizmet eden girişimcileri tercih ediyoruz.
Yatırım alma süreçlerinde girişimcilerden beklentileriniz nelerdir?

Yatırım alma süreci Arya WIP için bir ilişki yönetim sürecidir, bu nedenle bu sürece uzun vadeli bakıyoruz. Girişimcilerin, her şeyden önce yatırımcılardan fikir almaya odaklanmasını ve her türlü geri bildirim almaya açık olmasını bekliyoruz. Bu nedenle; gelişime ve değişime açık olan, bu dönüşüme profesyonelce yaklaşan bir girişimci profilinin, Arya’dan yatırım alma olasılığı daha fazladır.

Girişimimiz hangi süreçteyken yatırımcılar için uygun olur?

Yatırımcıyı işinizi büyütmeye hazır olduğuna ikna edebileceğiniz her aşama, yatırım sürecinde elinizi güçlendirir. Dolayısıyla, her müşteri kanalı geliştirdiğinizde, cironuz yükseldikçe, operasyonel problemleri çözdükçe ve işiniz somutlaştıkça yatırım alma şansınız yükselir. Şunu da unutmayın, her iş yatırım alabilir ama herkes her işin yatırımcısı olmaz. Müşterileri tanımladığımız gibi doğru yatırımcıyı da tanımlayıp, ona doğru zamanda gitmek önemlidir.

Başka yatırım platformları ile ortak yatırımlar yapıyor musunuz?

Güç birliğine inanıyor ve çeşitli yatırım ağları ve şirketlerle ortak yatırım yapıyoruz.

Arya WIP olarak Uplifers ve Tutumlu Anne girişimlerimize Galata Business Angels ile birlikte, Naturansa yatırımımıza ise Silikon Vadisi’nde bulunan Draper Ventures ile ortak yatırım yaptık. 

Scroll to Top