Reklam Teknolojilerinde Devrim Yaratan Ingosa, 1.5 Milyon USD Üzerinden Yatırım Aldı

Arya Kadın Yatırım Platformu ve Türkiye İş Bankası iş birliği ile Maxis bünyesinde kurulan ARYA GSYF, diyalog bazlı üretken yapay zeka ile reklam teknolojisinde devrim yaratan, Workup ve Arya Yatırım Hazırlık Programı mezunu Ingosa’ya 1.5 Milyon USD değerleme üzerinden yatırım yaptı. Aynı yatırım turuna, Doğuş Yeni Girişimler ve Aegean Ventures ile Arya Melek Yatırım Ağı’ndan Ahu Serter, Münteha Adalı, Meltem Aydın ve Ayça Atmaca da melek yatırımcı olarak katılım sağladı.

Dijital reklam alışkanlıklarını devrim niteliğinde teknolojisiyle değiştiren AdTech girişimi Ingosa, tohum öncesi finansman turunu başarıyla kapattığını duyurdu.

Tüketicilerin %80’inin kişiselleştirilmiş ve etkileşimli deneyimlerden satın almaya yatkın olduğu bir dünyada Ingosa, Diyalog Bazlı Görüntülü Reklamlarıyla (Conversational Display Ads) liderliği elinde tutuyor. Diyalog bazlı üretken yapay zekayı kullanan Ingosa’nın benzersiz teknolojisi, reklam bannerlarında markalar ve tüketiciler arasında doğrudan, ilgi çekici diyaloglar oluşturulmasını sağlıyor. Bu devrim niteliğindeki yaklaşım, geleneksel bannerlara göre 10 kat daha fazla etkileşim sağlayarak, satın alma niyetini ve marka hatırlanabilirliğini artırıyor ve çerezsiz bir dünyada birinci taraf veri toplamayı kolaylaştırıyor.

Scroll to Top