Videoyu oynat

arya'da yatırım felsefemiz.

Arya WIP olarak; kadınların ekonomideki yerinin güçlenmesinin yanısıra kadın yatırımcı sayısını artırarak daha fazla kadın girişimciye yatırım yapmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Kadınların yatırımcılara dönüşmelerini, birbirlerinden öğrenmelerini ve diğer kadınlar için fırsatlar yaratmalarını sağlayarak, kadın girişimciliği için sürdürülebilir bir model sunuyoruz.

Kadınların güçlenmelerini ve karar alma mekanizmalarında daha etkin rol oynamaları için, UNDP Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme ve Eşitsizliklerin Azaltılması’nı hedefliyoruz.

Araştırmalara Göre

Kurucusu kadın olan girişimler,

erkek olanlara göre yatırılan dolar başına 2 kattan fazla gelir elde ediyor.

Kadın kurucusu olan şirketler,
tümü erkek olan şirketlere göre %63 daha fazla performans gösteriyor.
Kadınlar,
dünyadaki servetin 20 trilyon dolarını kontrol ediyor ve ciddi anlamda finansal etkiye sahip oluyor.

Arya Yatırımcısı Olarak

en İyilerle yatırım yapmayı öğren.

Arya Yatırımcı Eğitimleri ile kendini dönüştür, süreci deneyimli yatırımcılarla gerçek hayatta tecrübe et.

Bilgi ve Deneyiminle Yatırım Yap.

Yatırıma başlamak için ‘az para’ diye bir şey yoktur.Sermayenin yanısıra bilgi ve deneyim paylaşımı ile yatırım yapmak en değerlisi.

En İyi Girişimlere Ulaş.
Arya kriterlerinden geçerek yüksek puan almış, başarı potansiyeli yüksek girişimlerle tanış.
Arya WIP Yatırımcı Günü.
Arya Kadın Yatırım Platformu olarak, kadın kapitaline yatırım yaparak kadının güçlenmesi misyonumuzu desteklemek üzere 2020 yılında kurduğumuz Yatırım Komitemiz ile yenilikçi, ölçeklenebilir ve teknoloji odaklı girişimlere yatırım yapma hızımızı artırdık.

Her ay düzenlediğimiz Yatırımcı Gününde kadın liderliğindeki 3 girişim, yatırım komitesi ve Challenge Club üyelerimize sunum yaparak Arya network ile tanışıyor; bu sayede mentorluk, eğitim, paydaş ve sermayeye erişim destekleri alma şansı kazanıyorlar.
arya challenge club.

Farklı sektörlerden kadın yatırımcılarla, birbirimizden öğrendiğimiz, deneyimlerimizi paylaştığımız ve birlikte daha iyi olma amacıyla yılda 10 kez toplandığımız; aile, özel ve iş hayatları konusunda birbirlerinden destek aldığı, gizlilik ilkesinin esas olduğu, kapalı bir kulüptür.

Challenge Club’lar ile, daha çok kadının yatırımcılığı öğrenmesine aracılık edip, kadın girişimcileri desteklemeyi, networkümüzün gücüyle birbirimizi desteklemek, üyelerimizin çalışmalarının görünür olmasına katkıda bulunmayı, kadın girişimci ve yatırımcıların sürekli gelişimini sağlamayı hedefliyoruz.

yatırımcı eğitimleri.

Farklı sektörlerden kadın yatırımcılarla, birbirimizden öğrendiğimiz, deneyimlerimizi paylaştığımız ve hem yeni hem tecrübeli yatırımcılar için tasarladığımız online eğitim platformumuzdur.

Farklı konularda ufuk açacak eğitimlerin yer aldığı, profesyoneller tarafından tasarlanmış modüllerle Arya olarak yatırım yolculuğunda yanınızda yer alıyoruz.

Girişim & Yatırım Sözlüğü

Arya Kadın Yatırım Platformu,

Girişim & Yatırım Sözlüğü için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz,

"*" gerekli alanları gösterir

s*
etkinlik gelismeler mail izni

arya retreat.

Uluslararası yatırımcılar, profesyoneller ve özel olarak seçtiğimiz Arya girişimcilerimiz ile her şeyden uzak, paylaşım ve eğlence dolu 3 günlük bir etkinlik sunuyoruz.
Arya Retreat etkinliğimizde, şimdiye kadar 400’den fazla uluslararası yatırımcı, profesyonel ve girişimciye ev sahipliği yaptık; 60’tan fazla konuşmacı ağırladık.

yatırımlarımız.

Sultan Nur Bulut

2021

Tridi.co, geliştirdiği yapay zeka ve yazılımlar ile 3D Baskı, CNC İşleme, Silikon Kalıplama, Enjeksiyon Kalıplama, Sac Metal Şekillendirme gibi birçok farklı alanda üretim tedarik hizmeti verir.

Tuba Yılmaz Gözbaşı

2021
Dağıtım ağı tasarımı ve rota optimizasyonu hizmeti veren Optiyol, başta lojistik, perakende, gıda-içecek, hızlı tüketim, saha operasyonları ve yolcu taşımacılığı sektörleri için yazılım çözümleri geliştirir.

Canan Bayrak

2021
Manibux, ailelerin çocuklarına kolay ve güvenli harçlık gönderebilecekleri ve kontrolünü sağlayabilecekleri, gençlerin harcama ve birikimlerini özgürce yapabilecekleri ve kendi paralarinin sorumluluklarını alabilecekleri bir harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli karttır.
Asude Altıntaş Güray
2021

Bilgisayar programlamanın temellerini kavramak ve kodlama becerilerini geliştirmek için ihtiyaç duyulan tüm özellikleri ve günlük hayatta kullanılan teknolojilerin temellerini çocuklara sunan çok amaçlı STEM eğitim setleridir.

Nehir Boyacıoğlu

2021

Vahaa, dikey tarım çözümleri ile dünyanın her yerinde, iklimden bağımsız olarak yılın 365 günü üretim yapılabilmesini hedefleyen bir akıllı tarım girişimidir.

Aslı Zuluğ

2021

Guru’nun ilk fonksiyonel gıda ürünü, dünyada bir ilk olan, yurtiçi ve yurtdışı ödüllü, “Protein ve Kolajen Cipsi PACHA”, kolajen muzicesini dünyada ilk defa sağlıklı bir cips formatında sunar.

Ayben Özkan

2020

#ARPC2020 mezunu ve birincisi NutzenTech, dünyamızın en büyük çevre sorunu olan iklim değişikliğine kalıcı çözümler bulmak için ortaya çıkan bir girişimdir.

Nazlı Uyanık Yıldız

2019

#ARPC2019 mezunu ve birincisi Nebyan Doğal, program sonrası Arya’dan yatırım alan ve Arya portföyüne katılan gıda markasıdır. 

Esra Serbes

2018

#ARPC2018 mezunu Naturansa, Silikon Vadisi’nde Draper Venture ve Arya’dan ortak yatırım alan, sürdürülebilir gıda teknolojileri üreticisidir. 

Özden Pusat

2017

#ARPC2017 mezunu Tutumlu Anne, Arya Retreat sonrası GBA ve Arya’dan yatırım alan online ikinci el anne bebek ve çocuk ürünleri pazar yeridir.

Eda Güney

2016

#ARPC2016 mezunu olan Uplifers, Arya Retreat’te sunum yaparak GBA ve Arya’dan ortak yatırım alan online içerik sitesidir.

Tuğba Kuzdere

2015

Cool, renkli ve eğlenceli tasarımları ile dikkat çeken Tukutukum; moda sektöründe yatırım alabilen nadir girişimler arasındadır.

Saba Bener

2015

Çocukların kaliteli vakit geçirmesi ve hem zeka hem motor gelişimi için tasarlanmış Bardabas oyun kutuları, Arya’nın çocuk sektöründeki ilk yatırımıdır.

Yağız İzgül

2015

Arya’nın gıda teknolojisi girişimi Hecha, sağlıklı ve lezzetli yemekler yapmak için demir döküm tencere, tava ve mutfak gereçleri üreten bir markadır.

Özge Akbulut

2015

Sabancı Inovent ve Arya Ortak Yatırımı Surgitate, Dr. Özge Akbulut ve Dr. Balkın Erdem tarafından kurulmuş medikal teknoloji ürünüdür.