Yeni Yol Haritanız Ne?

 

Ben hayallerine e-ticaret ve dijital işler ile ulaşmış bir internet girişimcisiyim. Çocukluğumda en çok sevdiğim şey Dünya Atlasını açıp gidecek ülkeleri seçmekti. Yer ve zaman bağımsız işler yapmayı hayal ettiğimi kurduğum işleri görünce anladım. Şu anda Amerika da tüm dünyaya servis verdiğimiz ROAD dijital reklam ajansının kurucusuyum.

Yönetim Kurulu üyesi olduğum Arya Kadın Yatırım Platformu ile Türkiyede’ki kadınların güçlenmesi, finansmana ulaşması, planlarını gerçek ayağı yere basan işler haline getirmelerine yardımcı oluyorum.

Bir kadının başka bir kadına yapacağı en iyi şey yürüdüğü yoldaki çukurları önceden söyleyip, keşfettiği kestirme yolları göstermek. Benim önerdiğim yollar dijital. Tüm bunları sıraya koyup daha fazla fayda sağlamak için bu sene online pazarlama okulumuzu kurduk. Hayaller cesaret ile başlıyor. Amerika’da e-ticaret, dijital pazarlama konularında bilgi almak ve yeni yol haritanızı belirlemek istiyorsanız lütfen öğrenmeye cesaret edin ve başlayın.


Başak İlhan

Başak İlhan, seri internet girişimcisi, dijital stratejist ve e-ticaret uzmanı, ROAD Dijital Reklam Ajansı ve ROAD Akademi’nin kurucusudur. Londra Westminister Msc Elektronik Ticaret, Boston MIT’de Dijital Strateji eğitimleri aldı. Üç tanesi Amerika’da olmak üzere dört şirket kurdu. Bugüne kadar 50’den fazla firmaya danışmanlık vererek iş modellerini “E-Business” konseptine taşıdı. Yönettiği E-Ticaret sitelerinde %100’ün üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk Kadın Yatırım Platformu “Arya WIP”in yönetim kurulu üyesi olup aktif olarak girişimcilere e-com konusunda mentorlük yapmaktadır. 2017’de Türk Amerikan ekonomisine sağladığı faydalar ile “The Young Society Leaders” (YSL) seçilerek onurlandırıldı. Başak, şirketlere uluslararası ticari büyüme için danışmanlık yapıp, E-ticaret ve dijital pazarlama dersleri vermektedir.
Üyemizin Linkedin profiline buradan ulaşabilirsiniz.
*Bu makale ilk olarak Dünya Gazetesi’nde yayımlanmıştır.

Scroll to Top